Up next


Koronavirüs salgınından son dakika haberi: Dünya şokta! Koronavirüs gizli raporu basına sızdı!

2 Views
myhere
0
Published on 09 Mar 2020 / In Other

#sondakika#haber#magazin#haberler
Koronavirüs salgınından son dakika haberi: Dünya şokta! Koronavirüs gizli raporu basına sızdı!
Dünyada onlarca ülkeyi teyakkuza geçiren koronavirüs salgınından son dakika haberleri peş peşe geliyor. Covid-19 adı ile de anılan yeni tip koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 81 bin 191'a ulaştı. Bunların 78 bini Çin ana karası içerisinde yer alan kişiler. Ölü sayısı 2 bin 768'e çıkarken Çin'in ardından en çok ölüm İran'da yaşandı. İran'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 19 olarak açıklandı. Brezilya'da ilk vaka resmen doğrulandı. Öte yandan, dünyayı şoke eden bir son dakika haberi İngiliz medyası tarafından servis edildi. İngiliz hükümetinin 'gizli koronavirüs raporu' ortaya çıktı. Raporda yer alan korkutu ifadeler geniş yankı uyandırdı.

Dünya, koronavirüsü salgını ile uğraşmaya devam ederken son dakika haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Son durumun merak edildiği salgında, dünya genelinde virüs tespit edilen kişi sayısı 81 bin 191'a ulaştı. Bunların 78 bini Çin'de bulunurken, bin 200 kişi Güney Kore'de, 322 kişi İtalya'da bulunuyor. 2 bin 768 olarak açıklanan ölüm sayısında, Çin'den sonra en çok ölüm İran'da görüldü. İran'da 19 kişinin koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiği bildirildi. Salgın Brezilya'ya da sıçrarken Antarktika dışında tüm kıtalarda virüs tespit edildi.

GİZLİ KORONAVİRÜS RAPORU ORTAYA ÇIKTI
İngiltere'den gelen son dakika haberi ise dünyayı şoke etti! İngiliz medyası, hükümetlerinin gizli raporuna ulaştı ve bunları servis etti. Covid-19 olarak da anılan yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin çarpıcı ifadelerin yer aldığı raporda, salgından etkilenmesi beklenen kişi sayısı da açıklandı.

Ölü sayısının bugün itibariyle 2 bin 765'e ulaştığı koronavirüs, dünyaya korku salmaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs ile ilgili TSİ 02.00'de Beyaz Saray'da basın topantısı yapacak.

Özellikle Avrupa'daki artış büyük endişe yaratırken, Covid-19 adı verilen hastalığın görüldüğü ülkelerin doğrudan İtalya'daki salgınla bağlantılı olması dikkat çekiyor.

Avusturya, Hırvatistan ve İsviçre ve Kuzey Afrika'da da Cezayir, ülkelerinde görülen vakaların İtalya'ya seyahat eden hastalardan kaynaklandığını açıkladı.

Koronavirüs testinin pozitif çıktığı ilk Latin Amerika ülkesi ise Brezilya oldu. Virüsü kapan Brezilyalının da, İtalya'dan ülkeye uçtuğu belirtildi.

Koronavirüsün Avrupa'da en çok yayıldığı ülke İtalya. Ülkede vaka sayısının 300'den fazla olduğu bildirilirken, virüs nedeniyle şimdiye kadar 12 kişi hayatını kaybetti.

Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) serisinin son filminin İtalya'daki çekimleri, salgın nedeniyle durduruldu. Çekimler önümüzdeki haftalarda Venedik'te gerçekleşecekti.

Fakat film yapım ve dağıtım şirketi Paramount Pictures, İtalya'nın kısa sürede Avrupa'nın en fazla koronavirüs vakası görülen ülkesine dönüşmesinden sonra prodüksiyonu durdurma kararı aldı.

İtalya'dan kısa bir süre önce Hırvatistan'a dönen bir erkek, Balkanlarda virüse yakalandığı tespit edilen ilk kişi oldu.

İspanya'da da ilk koronavirüs vakası görüldü. İtalya'nın kuzeyinden Barcelona'ya dönen bir kadın, ülkedeki ilk koronavirüs vakası olarak kayıtlara geçti..

Brezilya'da da ilk vaka görüldü. İtalya'ya gidip ülkeye dönen 61 yaşındaki bir erkekteki ilk test sonuçlarının pozitif çıktığı bildirildi.
Türkiye'nin batı komşusu Yunanistan'da koronavirüs testi pozitif çıkan ilk vaka tespit edildi.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre, Selanik kentinde ortaya çıkan koronavirüs 38 yaşında bir kadında tespit edildi.

Karantinaya alınan söz konusu kadının Kuzey İtalya'ya seyahat ettiği, şu an sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

GİZLİ RAPOR SIZDI!

İngiliz medyası, bugüne kadar açıklanmış en korkutucu raporu dünya ile paylaştı. Hükümetin gizli raporuna göre, salgın yalnızca Birleşik Krallık'ta yarım milyonu aşkın insanın ölümüne yol açabilir.

En kötü senaryonun yer aldığı raporda, koronavirüs salgınının pandemiye dönüşmesi halinde İngiltere'de virüsün bulaşacağı insan sayısı 50 milyon olarak tahmin ediliyor.

Vakaların çığ gibi büyümesinin 500 binden fazla can alabileceğini belirten gizli raporun başlığı, 'Covid-19 En Kötü Makul Senaryo' başlığını taşıyor.

Yeni tip koronavirüs görüldüğü bildirilen ülkelerin yetkili sağlık kurumları ve yerel basınından derlenen verilere göre, vaka sayıları şu şekilde sıralanıyor:

Güney Kore 1146, Japonya 861, İtalya 323, İran 95, Singapur 91, ABD 57, Tayland 40, Avustralya 23, Bahreyn 23, Malezya 22, Almanya 17, Fransa 17, Vietnam 16 , İngiltere 13, Birleşik Arap Emirlikleri 13

Kanada 11, Kuveyt 9, İspanya 6, Irak 5, Hindistan 3, Filipinler 3, Rusya 2, İsrail 2, Umman 2, Avusturya 2

Hırvatistan 1, Cezayir 1, Nepal 1, Sri Lanka 1, Kamboçya 1, Belçika 1, İsveç 1, İsviçre 1, Finlandiya 1, Mısır 1, Lübnan 1, Afganistan 1.

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next