Up next


ERDOĞAN PUTİN GÖRÜŞMESİNDEN ATEŞKES KARARI ÇIKTI ! ATEŞKES BU GECE BAŞLIYOR! SONDAKİKA !

3 Views
myhere
0
Published on 09 Mar 2020 / In Other

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak ile saat 13.20'de Rusya'nın başkenti Moskova'ya geldi. Dünyanın gözünün çevrildiği Erdoğan Putin görüşmesi saat 14.00'ü gösterdiğinde başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Cumhurbaşkanıı Vladimir Putin, ikili görüşme öncesi açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Cumhurbaşkanıı Vladimir Putin ile görüşmesine ilişkin, "Bugün burada atacağımız adım, alacağımız isabetli kararlar bölgeyi de ülkelerimizi de rahatlatacaktır." dedi.

İki cumhurbaşkanının görüşmesinin ardından iki ülkenin milli savunma,ekonomi ve dış işleri bakanları katıldığı heyetler arası görüşme ve müzakerelerin de uzun süren tartışmalara ev sahipliği yaptığı duyumları geldi.

2 saat 40 dakika süren Erdoğan ve putin zirvesinin ardından heyet görüşmelerinin de tamamlanmasıyla iki lider basın toplantısı düzenledi ve alınan kararları tüm dünya kamuoyuyla paylaştı.

İki ülke başkanının yaptığı açıklamaya göre şu an sahada mevcut olan fiili durum ateşkes hattı olarak belirlendi ve iki ülkenin askerleri şu an bulundukları sahaları koruyarak karayolunu aralarına sınır olarak kabul edecek. Yer yer sahanın izin vermediği durumlarda iki ülke orduları arasındaki sınırların bazı noktalarda karayolundan sapabileceği de belirtilirken heyetler arası müzakerelerle bu sınırların kabaca tespit edildiği açıklandı . anlaşma metninin tamamı yayınlandıktan sonra bu konuyla alakalı çok detaylı bir video daha hazırlayacağım

Bu son durumun ülkemiz,milletimiz ve istikbalimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum .bu haberi youtube’da yayınlayan ilk kanal olarak sondakika haberlerini anında takip etmek için kanalımıza abone olmanızı rica ediyorum .

#haber #sondakika #erdoğan #putin #savunmasanayi #aselsan


Ne alsam Resmi Twitter Hesabı :https://twitter.com/NeAlsam11

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next